SUN SCREEN GÜNEŞ KIRICI PERDE

Güneş ışınlarından faydalanmak ve aynı zamanda bu ışınların olumsuz yönlerinden kaçınmak için üretilen sun screen perde, hem güneş ışığını hem de ısıyı kıran mekanik bir stor perde çeşididir. Güneş kırıcı perde olarak da bilinir. Genelde iş yerlerinde çalışanlardan tam verim almak amacı ile kullanılan bu perdeler, güneş ışınını kırdıklarından,  hem yeteri kadar güneş ışığından faydalanmaya izin verir hem de bu ışınların insanları rahatsız etmeyecek düzeyde tutulmasını sağlar.

SUN SCREEN STOR PERDE

Sun screen stor perde, hem güneşten faydalanmak hem de yaz aylarında daha soğuk ve az parlak odalar isteyenler için ideal perde türüdür.Cam elyafı üstüne PVC kaplama yapılarak elde edilen bu perdeler, PVC kaplama ile ısı yalıtımı da sağlar. Sun screen perde kumaşı sayesinde ısı yalıtımı yapılır ve bu genellikle birden çok materyal kullanılarak yapılmış bir kumaştır

Mahremiyetin korunması elbette bir perde için birinci derecede önemlidir. Işığı hafifleten sun screen perdeler, mahremiyeti de gece ve gündüz muhafaza eder. Genelde ofisler için kullanıldığından mahremiyet, bu perde için ofis kullanımında ikinci sıradadır. Ancak yalnızca ofislerde değil, ev balkonları ve geniş pencereli iç mekanlarda da kullanılır. Diğer bazı jaluzi ve stor perde türlerinde de olduğu gibi mekanik ve manuel modelleri mevcuttur. Geniş alanlar için mekanik modelleri tercih edilirken küçük balkon ve ofisler için bu seçim genelde manuel yönündedir.

SUN SCREEN PERDE ÖZELLİKLERİ.

Birinci öncelikleri güneş ışınlarının potansiyel zararlarından korumak ve daha konforlu bir iç mekan sağlamak olan  sun screen perdeler, bazı özellikleri ile diğer perdelerden ayrılır. Sun screen perde özellikleri ve avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Sun screen perde UV ışınlarını geçirmediğinden sağlıklı ve konforlu bir alan yaratır.

  • Yapıldığı materyaller sayesinde güneş ışığından faydalanılırken aynı zamanda dışarısı da izlenebilir.

  • Yapısı itibari ile yansımalar önlenir.

  • Alev almazdır

  • Dış cephe ve iç cephe için kullanılabilir. Bu tercihlerinize göre daha fazla özelleştirme sağlar.

Tüm bunların yanında, genellikle ofislerde kullanıldığından belirli konseptler çerçevesinde kullanılır. Bu durumda farklı sun screen perde modelleri tercih edilmek istenebilir. Geniş renk ve çeşit yelpazesiyle, birçok farklı mekan için iç ve dış cephede kullanılabilir modelleri vardır.

SUN SCREEN PERDE KULLANANLAR

Perde tercihi söz konusu olduğunda klasik modellerde (stor, jaluzi, tül) genellikle iç mekanlar ile uyumlu dekoratif perde çeşitleri tercih edilir. Ancak konu sun screen perde kullananlar olduğunda efektif kullanım ön plana çıkar. UV ışınlarını engellemesi ve genellikle ofis ya da iş merkezlerinde kullanılması onun kozmetik özelliklerinin ikinci planda olmasını sağlar.

 

SUN SCREEN PERDE FİYATLARI

Sun screen perdeler diğer perdelerde olmayan bazı özellikler taşıdığından ve uygulanan KDV oranının daha fazla olmasından sun screen perde fiyatları standart perdelere göre daha fazla olabiliyor. Diğer perde çeşitlerinde olduğu gibi, kesin bir sun screen perde fiyatı vermek zordur. Genellikle yapıldığı gibi m2  bazında birim fiyat belirlenir. Ucuz sun screen perde çeşitleri için ARY Dekorasyon olarak sizinle buluşuyoruz!