Ev ve işyerlerine minimalist bir görünüm kazandırmak isteyenler için vazgeçilmez olan stor perde 2000’li yılların ortalarından sonra hayatımıza girmiş bir perde türüdür. Perde kumaşının bir rulo etrafında konumlandırılması ile yapılan stor, basit ama şık görünümü ile Türkiye’de en çok satan perde türlerinden birisidir. Motorlu perdeler kategorisinde olmayan modellerinin, genelde sağ tarafında perdenin yukarı aşağı hareketini kontrol eden bir halat bulunur. Bu halat ince, hafif bir metalden yapılmıştır. Bu da onun kolay kavranmasını sağlar ve kopmasını engeller.

  Storlar hayatınızın daha konforlu olmasını sağlarken  geniş renk yelpazesiyle  ev dekorasyonu konusunda fazlaca imkan sunar. Evinizin oda sayısına, güneş alıp almadığına ya da sadece mobilyalarınızın renklerine göre seçebileceğiniz stor perde çeşitleri, evinizin hayalinizdeki görününümüne kavuşmasına yardım eder.  Dar ve kapalı odalarınız için daha açık tonlar kullanmak doğruyken halihazırda güneş gören açık bir oda için mobilyalarınızla uyumlu harika renkler seçebilirsiniz. Sade ev dekorasyonu  isteyenler için ideal olan storların birkaç farklı çeşidi bulunur. Bunlar:

  • Zebra Stor Perde

  • Polyester Stor Perde

  • Mat Stor Perde

  • Tül Stor perde

  Bu stor perde modelleri genellikle evin farklı kısımları için kullanılmaktadır. Çocuk odaları için ideal olan zebra storlar Güneş ışığını daha fazla geçirdiklerinden mutfaklar için de uygun olabilir. Böylece özel hayatınız gizli kalırken ışık alan mutfaklarda vakit geçirebilirsiniz. Mat storlar ise genelde içinin görünmesi istenmeyen yatak odası gibi odalar için veya evin güneş almaması gereken kiler gibi yerleri için kullanılabilir. Ya da sadece çalışma odanızda biraz mahremiyet istediğinizde kullanabileceğiniz stor perde türüdür.  

storperde.jpg
storperde.jpg
Stor Perde

  Artık eskimiş olan tül perdelerinin yerine tercih edilen stor perdeler tül perdeler gibi hijyen sorunu çıkarmazlar. Tül perdelerin kullanımı zor ve zahmetliyken, yekpare materyalden yapılmış stor perdeler, ev sahiplerine kullanım kolaylığı sunar. Tek parça olması temizliği konusundaki zorlukları ortadan kaldırır. Stor perde yıkama evde kendi başınıza yapabileceğiniz basit bir silme işlemiyle halledilebilir. Eğer sizin için bu yeterli olmayacak ya da kendiniz yıkamak istemiyorsanız halı yıkama veya kuru temizleme firmalarına vermek sizin için çözüm olacaktır. Ne de olsa klasik perdeler gibi hızlı kirlenmeyen stor perdelerinizi eskilerinden daha az yıkayacaksınız.

  Evine farklı bir hava katmak isteyenlerin sıklıkla satın al dedikleri stor perdeler ekonomik oluşuyla da ön plana çıkmaktadır. Eski moda tüllerin yüksek fiyatlarından şikayetçi olmamak çok zor. Zira fahiş fiyatlara satılan kalitesiz kumaşlar genelde ev hanımlarının ya da hizmetlilerin baş belası olmaktadır. Oda içerisindeki tüm tozları içine çeken ve bir süre sonra sararan bu eski moda perdeler ağır olmaları  ve çabuk kirlenen yapıları ile insanları ucuz stor perde almaya itmektedir. Bu noktada ARY Dekorasyon olarak geniş ürün yelpazemizle sizlere hizmet vermekteyiz.

storperde.jpg
storperde.jpg