top of page

Stor Perde Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler nelerdir?

Stor Perde seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerin başında stor perdenin nereye yapılacağı ve ne amaçla kullanılacağı gelir. Bunun nedeni kullanım amaçlarına göre stor perde çeşitleri bulunmaktadır.


Ofisler için kullanılan stor perdeler ile evler için kullanılan stor perdeler farklılık gösterebilmektedir. Ya da hiç ışık almayacak derece de bir odayı karartmak isteyebiliriz. Ofisimizin pencerelerine dışarıyı gösterecek ancak içeriye gelen güneşi kıracak şekilde bir Stor Perde isteyebiliriz. Tüm bu amaçlar için ayrı ayrı stor perdeler bulunmaktadır.


Sun Screen Stor Perdeler:

Bu kumaş tipindeki stor perdeler genellikle ofislerde kullanılmaktadır. Sun Screen kumaşlarının en önemli özelliği ışığın çok olduğu tarafı göstermesidir. Bu sayede iç mekanınız ideal seviye de ışık almış olur ve güneş ışınlarının ısıtıcı etkisini daha indirgemiş olur. Evler için kullanımı pek tavsiye edilmez çünkü akşam olduğu vakit evin ışıkları yandığında dışardan evin içi gözüküyor olmaktadır. Kumaşlarının alev alması yavaşlatılmış özelliktedir.

Blackout Stor Perdeler:


Karartmak istediğiniz alanı maksimum seviye de karartma imkanına sahip özel kumaşlardır. Blackout Stor Perdelerın kumaşları 3 katmandan oluşur. Bu sayede maksimum seviye de karanlık sağlanmış olur.

Yıkanılması önerilmeyen kumaş tipidir. Elektrik süpürgesiyle en düşük çekiş gücüyle temizlenebilir kumaşlardır.

Ary Dekorasyon olarak Uzman Personel kadromuzla ihtiyaç tipinize göre ve ölçünüze göre Stor Perdeleri hazırlamaktayız.
181 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page