top of page

Stor Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Ary Dekorasyon olarak uzman personel kadromuzla yaşam alanınıza ya da ofisinize gelip stor perde yaptırmak istediğiniz yerlerin ölçülerini almaktayız ancak ölçülerini kendileri almak isteyen değerli müşterilerimiz için Stor Perde Ölçüsü Nasıl Alınır? sorusunun yanıtını vermek isteriz.Stor Perdelerin en ölçüsü pencere kenarlarından en az 10'ar cm dışarı çıkılarak alınır. Hem göz zevki hem de güneşten maksimum seviyede korunmak için önemli bir kıstastır.


Stor Perdelerin boy ölçüsü ise Stor Perdeyi duvara mı yoksa tavana mı monte edileceği karar verildikten sonra alınır.Stor Perde duvara monte edilecek ise pencerenin hemen üstünden ölçü alınmaya başlanır. Tercihinize göre pencere bitimine kadar yada yere kadar ölçü alabilirsiniz. Aldığınız bu ölçüye de en az 10 cm eklemenizi tavsiye ederiz. Bunun sebebi Stor Perde Kumaşının mekanizmadaki alüminyum boruyu kaplamasıdır.
Ary Dekorasyon olarak bizim tavsiyemiz personelimizin Stor Perde yaptırmak istediğiniz yerin ölçüsünü almasıdır. Pencere tiplerine göre ölçü alım teknikleri değişmektedir.


119 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page