Ev Dekorasyonu Aksesuarlarını Düzenlemek İçin 3 Adım

Uyum ve Kontrast


Aksesuarlı bir mekan düzenlerken, burada kaçınılması gereken en önemli şeyin can sıkıntısı olduğunu unutmamak gerekiyor! Bunun, seçtiğiniz nesnelerle, onları nasıl görüntülemeyi seçtiğinizden çok daha az ilgisi vardır. Bir aranjmanın komşuları öğleden sonra şekerlemelerine bırakmasını önlemek için, bir uyum (birlikte gidiyormuş gibi hissettiren şeyler, benzer renkler veya stiller gibi) ve kontrast (farklı olarak bir şeyleri renklendiren şeyler… karşı pürüzsüz şeyler) dengesini korumayı unutmayın. doku, düz çizgiye karşı yuvarlak, ve…) Düzenlemenizde her ikisinden de biraz istiyorsunuz. Belki bir kare şekli veya mor rengi tekrarlayarak uyum yaratabilir ve ardından kaba bir sepetin yanına düz bir şamdan oturtarak kontrast katabilirsiniz.


Ölçek ve Şekil


Kullandığınız eşyaların yeni evlerinin ölçeğine uyduğundan emin olun… büyük bir mutfak masasında küçük bir kağıt ağırlığı istemezsiniz ve küçük bir sehpa üzerinde büyük bir tavan yüksek çiçek aranjmanı kullanmaktan kaçınmak istersiniz. Ancak çoğu insan, çevreleri için çok küçük olan şeyleri kullanma eğilimindedir. Sergilemek istediğiniz küçük aksesuarlarınız varsa, ancak aranjmanda onlara daha fazla yer vermeniz gerekiyorsa, bunları bir tabak veya kumaş kaplı bir kutu üzerinde gruplandırmayı deneyin. Üst üste dizilmiş kitapların veya sepetlerin üzerine tüneyerek de onlara yükseklik verebilirsiniz.


Katman ve Yumuşat


Yukarıdaki tasarım ilkelerine göre mekan için objelerinizi seçtikten sonra sıra katmanlama ve yumuşatmada. Merkezden biraz uzakta daha büyük, daha uzun bir parça ile başlayın… bu, aranjmanınızın belirleyici parçası olacak. Şimdi katmanlar halinde dış kenarlara doğru çalışın… Daha uzun bir arka plan katmanı, orta boy orta yükseklikte bir katman ve öne en küçük nesnelerinizi ekleyin. Düzenlemeyi ilgi için soldan sağa doğru ilerletirken gözünüzü yukarı ve aşağı hareket ettirin. Rafın veya masanın kenarlarını yumuşatmak, renk getirmek ve belirli nesneleri vurgulamak için biraz kumaş veya bükülü şerit ekleyin.


Her şeyden önce, sizin için uygun bir düzenleme bulana kadar yeni ürün kombinasyonları denemeye devam edin. Şeyleri alışılmadık şekillerde kullanın. Çiçekleri veya canlı bir bitkiyi çok durağan görünen bir düzenlemeye sokun. Profesyonel tasarımcılar bile ara sıra bir şeyleri yeni bir şekilde deneyerek şaşıracaklar! Ve unutmayın, aranjmanınız hala dağınık ve kayıp görünüyorsa, muhtemelen çok fazla sergilemeye çalışıyorsunuzdur. Hazinelerinizden bazılarını saklayabileceğiniz bir eşya kutusu veya dolap geliştirin ve bir kuruş harcamadan yeni bir görünüm için yılda birkaç kez değiştirin!

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör