top of page

Kış Bahçeleri için Perde Çözümleri

Kış Bahçeleri için Perde Çözümleri; kış bahçesi tavanları cam tavanlar ile tasarlandığı için yazın güneş ısısını aşırı derecede içeriye yansıtır. Bu nedenle kış bahçelerindeki sıcaklıktan korunulması için perde sistemleri üretilmiştir. Bu sisteme ise, kış bahçeleri için perde çözümleri denilmektedir. Kış bahçesi perdelerinde kumaş ile birlikte birçok alternatif bulunmaktadır. Kış bahçeleri için birçok perde sistemi geliştirilmiştir. Bunlar açılıp kapanmayan sabit sistemlerden, manuel ve motorlu sisteme kadar birçok alternatif ile birlikte sunulmaktadır.

Kış bahçeleri için perde çözümleri uzmanlık gerektiren perde sistemleridir. Tüketicinin ihtiyacının belirlenmesi konusunda iyi tespit yapılmalı, alınan ölçüye hangi perde sisteminin uygun olacağının iyi belirlenmesi gerekmektedir. Kış bahçesi perde modelerinde genellikle ısıyı geçirmeyen ve alev almaz özellikte üretilen perdeler tercih edilir.

Blockout perde (karartma perde), düet perde, plise perde, sunscreen perde (güneş kırıcı perde) en çok kullanılan perde modelleri arasına girmektedir. Motorlu kış bahçeleri için perde çözümleri sisteminde kullanılacak perde sistemleri birden fazla olduğu için her perde sistemine uygun olan motorlar uzman ekipler tarafından yerinde ölçü ve keşif yapılmasıyla takılabilmektedir. Aksi taktirde perdeler koyulacak alana uymayabilir. Kış bahçeleri için perde çözümleri sadece ısıdan korunma amacı ile takılmaz. Her perde de olduğu gibi bu perde türlerinde de ortama şıklık ve dekoratif bir görünüm kazandırılır.

kısbahcesiperde_edited.jpg

Kış Bahçeleri İçin Perde Çözümleri Kullanım Alanları

Günümüzde kış bahçelerinin tavan kısmı yeni perde sistemleri aracılığıyla kullanılmaya başladı. Bu gelişimle birlikte kafelerin çatı kısımlarında kış bahçesi perdeleri yer almaya başladı. Tavan perdesi olarak da bilinen kış bahçeleri için perde çözümlerinin diğer adı Winter Garden Perdesi olarak geçmektedir. Oldukça fonksiyonel olarak üretilen bu perde modelleri, şık görünüme sahip ve trend olarak da tercih edilmektedir.

Kış bahçeleri için perde çözümleri, kapatmak istediğiniz mekanın içerisindeki mobilyaları da güneşten korumaktadır. Bu sebep ile mekan içerisindeki enerjiyi doruk noktaya çıkartmaktadır. İlgili mekanın dekorasyonuna estetiklik katan kış bahçesi perdesi, yüksek tavanlı camlarda üçgen çatı perdesi olarak kullanılmaktadır.

Kış Bahçesi Üçgen Çatı Perdesi

Kış bahçesi üçgen çatı perdesi yüksek tavana sahip alanlarda kullanılmaktadır. Bu perdeler motorlu sistemlerde olduğu gibi uzaktan kumanda aracılığıyla çalıştırılır. Motorlu çalışma olanağı olduğu için bölgesel veya aynı anda perdenin açılıp kapanma olanağı bulunmaktadır. Isı ve güneş kontrolünü sağlamak için tercih edilen kış bahçesi üçgen çatı perdesi, uzun vadeli olarak kullanılabilmektedir. Çünkü oldukça kaliteli metaryallerden üretilmektedir.

Modern bir görünüm sağlayan kış bahçesi perdesi modelleri, günümüzde restoranlarda da kullanılmaya başlandı. Çünkü kullanıldığı alana ayrı bir görsellik katan bu sistem, kaliteli kumaşlar aracılığıyla üretilmektedir. Bu nedenle uzun yıllar restoranlarda da kullanılabiliyor.

Kış Bahçeleri için Perde Çözümleri Kullanımı

Kış bahçeleri için perde çözümleri kullanımının bazı avantajları da bulunmaktadır. Öncelikle güneş ışınlarının ilgili mekana direkt olarak gelmesi engeller. Bu sayede sıcaklık derecesi artarak kişilerin rahatsız olması engellenir. Ayrıca dışarıdan bakıldığında kış bahçesinin içinin görülmesi engellenir. Bu gibi olası sorunların çözülebilmesi için kış bahçeleri için perde çözümleri kullanılmaya başlandı.

Üst kısımları camla kaplı olan bahçelerin güneşten korunabilmesi amacı ile tavan bölgesine perde yapılmaktadır. Bu işlem detaylı ve ölçülü çalışma sonucunda perde çözümlerinin kurulması ile gerçekleşmektedir. Ayrıca kumanda ile de perdenin kontrol edilebilmesi sağlanır. Kış bahçesi perdeleri motorlu bir yapıda olduğu için istenilen zamanda kumanda aracılığıyla sistemin açılması ve kapanması sağlanmaktadır. Bu nedenle güneşin ortamı ısıtma derdi ortadan kalkmış olur. Hava şartlarına göre de isteğe bağlı olarak perde açılıp kapanabiliyor.

Günümüzde açık mekanlar daha çok tercih edildiği için kış bahçeleri için perde çözümleri sıklıkla kullanılmaya başlandı. Uzun vadede kullanabileceğiniz bahçe perdeleri, oldukça kullanışlı bir yapıdadır.

Kış Bahçeleri için Perde Çözümleri Temizlik Aşaması

Kış bahçeleri için perde çözümleri sistemleri temizlik konusunda oldukça rahatlık sağlamaktadır. Nitekim bu alanda kullanılan kumaşlar leke tutmaz. Bu sebep ile sürekli olarak temizlemek gerekmez. Ayrıca yıl içerisinde 1 veya 2 kere silerek temizlemeniz yeterli olmaktadır.

Kış Bahçeleri için Perde Çözümleri Fiyatları
kisbahcesiperde
perdemodelleri.jpg
kışbahçesiperdemodelleri_edited.jpg

Kış bahçeleri için perde çözümleri fiyatları kullanım alanının boyutuna ve genişliğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Son yıllarda popülerliği artan bahçe perde sistemleri, çatı kısmında bulunan ofislerde ve birçok alanda tercih edilmeye başlandı. Bu nedenle alınacak olan ölçülerden sonra fiyat hakkında net bir bilgi verilebiliyor.

Tavan kısmı standart ölçülerde olan restorant ve kafelerde kış bahçeleri için perde çözümleri fiyatları oldukça ekonomiktir. Fakat çatının daha geniş veya uzun olması, mekanlar arasındaki fiyat farkını da arttırmaktadır. Çünkü iki yer için de harcanacak ürün miktarı ile iş gücü miktarı farklıdır.

 

Kış bahçeleri için perde çözümleri fiyatlarının net olarak öğrenilebilmesi için ölçülerin iyi hesaplanması gerekmektedir. Eğer ölçüler ve boyutlar net olarak elinizde varsa, hesaplama yapılabilmektedir. Eğer ölçüler ve boyut hakkında bir bilginiz yok ise, doğru fiyatın çıkartılabilmesi için öncelikle ölçüler alınmalı ve fiyat o şekilde verilmelidir.

Kış Bahçesi yaptırmak isterseniz eğer sizi bir diğer firmamızı önerebiliriz.

Rehau Üretici Bayisi:

TT YAPI

kısbahcesi.jpg
kışbahçesiperdeleri.jpg
bottom of page